Yozgat Bozok Üniversitesi

ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ

BeeM Takımı 2019 yılında TÜBİTAK Elektrikli Araba ve Robotaksi Binek Otonom Araba yarışlarına katılmak üzere Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencileri tarafından Dr. Öğr. Üyesi Emrah ÇETİN danışmanlığında kurulan bir teknoloji takımıdır.

Kurulduğu zamandan beri tek amacı öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri, daha iyi birer mühendis olarak ülkeye kazandırılmaları için faaliyetler yürütmek olmuştur. Bu gaye ile TEKNOFEST kapsamındaki TÜBİTAK Elektrikli Araba Yarışları ve Robotaksi Binek Otonom Araba Yarışlarına katılmaktadır.

Her iki yarış teknolojisi de birbirinden özgün araştırma ve geliştirme faaliyetleri gerektirmektedir. O nedenle öğrencilerin gelişimine oldukça katkı sağlamaktadır. Öğrenciler takım çalışmalarını sonuna kadar sürdürerek teknik konularda bilgi birikimi sahibi olurken, analitik düşünme, sorun çözme, raporlama, görev paylaşımı ve teknik kâğıtları okuyabilme gibi birçok mühendislik becerisi kazanabilmektedir.

Öğrenciler yıl boyunca raporlar hazırlamakta, sunumlar yapmakta ve yarış isterlerine göre video çekmektedirler. Bu süreçler sonunda da elemeleri geçerek yarışlara katılmaya hak kazanılmaktadır.

TRT Haber BeeM Takımı 2020 Teknofest Robotaksi Yarış Belgeseli https://www.youtube.com/watch?v=iXoX7jIhvkc

Sosyal medya üzerinden BeeM Takımı faaliyetlerini takip edebilmek için aşağıdaki linklere tıklayınız:

Instagram: https://www.instagram.com/beemtakimi/?hl=tr

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/beem-tak%C4%B1m%C4%B1-3b4353177/

Twitter: https://twitter.com/Beemtakimi

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCIDwbmCqEc8dphGTBIPLkrg/featured